A jaki będzie następny podgląd przyszłości?

Gdyby mu się chciało, Michał Babilas mógły krążyć po Polsce i mruczeć: „a nie mówiłem? A nie mówiłem?” No więc, mówił, fakt. Przed trzema laty taki komentarz wstawił na moim blogu:

babilas
2013/11/26 19:55:30
Ja się zastanawiam, co zrobi PiS w sprawie smoleńskiej po wygranych wyborach. Bo coś zrobić musi. To jest tak jak (opisywał bodaj Konrad Lorenz) z psami, które się obszczekiwały przez siatkę; gdy któregoś razu wskutek jakiegoś remontu część siatki została zdemontowana stanęły naprzeciw siebie jak wryte i udając, że nic się nie stało wróciły tam, gdzie siatka była i dalejże na siebie zwyczajowo ujadać.

PiS więc nie odkryje zamachu, bo logiczną konsekwencją tego odkrycia byłoby wypowiedzenie wojny Rosji (Rosja zresztą ma bogaty arsenał reagowania na nieprzyjazne gesty ze strony Polski – a to przykręci kurek na ropo/gazociągu, a to odkryje jakieś bakterie w polskiej żywności, a to jakoś dopatrzy się poważnych nieprawidłowości w wypełnianiu polskich papierów eksportowych, itp itd). Więc zamiast tego będzie dalsze pierdolenie (tyle, że już półgębkiem), że „coś na rzeczy było”, że Tusk się usmiechnął, a Putin mrugnął, a „krew ofiar zamachu domaga się prawdy”.

Zamiast „prawdy” będziemy mieli wysyp pomników „poległych”, fakelzugi na rocznice „zamachu”, fanfary i werble w mediach oraz nagrody dla „naukawców” z Monty Anton Flying Circus. Bo przecież nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go.

 

 

5 myśli na temat “A jaki będzie następny podgląd przyszłości?

  1. Monty Anton Flying Circus piekne!! I oczywiscie calkowita racja.

    Czy KODziczki dadza sie wylapac ?

  2. A taki np. Nostrodamus to (podobno) przepowiedział wszystko. Podobno, bo D’Ormesson pisał, a ten, jak wiadomo, wielki kłamca jest, chociaż z drugiej strony członek akademii.
    Jak się przepowie wszystko, to nie ma szans aby coś się nie sprawdziło.

  3. p. Michał Babilas wielkim prorokiem jest… Szalony Anthony anektuje aerokluby…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s