Rp-plujka

Trochę trudno mi  powiedzieć „dziękuję” za podsunięcie linki do Rp, gdzie pan Artur Bartkiewicz obświnia profesora Zbigniewa Mikołejkę. Oczywiście zgrabnie, udaje, że mowa będzie o poglądach, ale raz to za nogę, raz za jajo chwyci, z boku czy od strony przodków kopnie, starannie unikając zbliżenia się do poziomu głowy. Widać ma powody.

Jeszcze trudniej mi uwierzyć, że zaledwie 10 lat temu czytanie artykułów z dodatka „plus minus” było istotną częścią życia czytelnika w końcu tygodnia. Nie była to moja ulubiona formacja umysłowa, ale warto było przemyśleć ujawniane tam postawy i poglądy.

Dokonana przemiana, poświadczona zerknięciem na materiały zachowane z owych czasów w komputerze i na dzisiejsze osiągnięcia, to smutny wskaźnik tego, co z Polską się dzieje.

I dlatego mam do zacnego autora trzy pytania:

  1. Czy przy zatrudnieniu fasowało się brunatną koszulę czy też, wręcz odwrotnie, należało wykazać długoletnie jej posiadanie?
  2. (Pytanie jest bez sensu jeśli pan A.B. nie ma dzieci). Czy nie niepokoi pana, że intensywne wysiłki z wpychaniem Polski w kupę gówna sprawią, że pańskie dzieci będą w gównie żyły?
  3. A może pan lubi ten zapaszek, całkiem jak te złocisto-zielone muszki?

 

 

5 myśli na temat “Rp-plujka

  1. Tutaj, Telemachu. Na własne ryzyko i odpowiedzialność.

    Streszczenie dla nieklikających w linki: ojciec odszedł, matka biła, bieda aż piszczy, koledzy w szkole się naśmiewali, nie dostał się na studia doktoranckie, nie dostał mieszkania, związał się ze środowiskiem Gazety Wyborczej i się wreszcie na wszystkich odegrał.

  2. Żeby tylko plujki. Motylki też chętnie na gównie przysiadają.
    Zresztą może trochę za krótki, żeby poziomu głowy sięgnąć. A nie ma komu drabinki podstawić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s