Mój wkład do informatyki

#signature (813th working version)
echo ’The first 813 numbers invented by man were:’;echo `seq 1 813`

(-rw-r–r– 1 andsol users 151 2005-08-15)

19 myśli na temat “Mój wkład do informatyki

 1. I jaki Ci to wylistowało? Ciurkiem, czy w 813 linijkach?

 2. nightwatch: kto? Jaszczury. Nie było używane do chwili gdy jakiś spryciarz na giełdzie zauważył jak powiększyć nim zyski. Mimo tego długo leżało odłogiem, gdzieś między milionem a dwoma. Dopiero w ostatnich czasach zera zaczęły wpychać się na początek. I na przykład 000 jest pierwszejsze niż 00.

  telemach – przed podjęciem ostatecznej decyzji, wpadnij tu, pokażę Ci gardło diabła (to po argentyńskiej stronie Iguaçu – oni to piszą Iguassu). Tam zobaczysz coś, co nas wszystkich przerasta.

 3. W zasadzie to czemu nie? Chociaż z drugiej strony wzrost ilośći rzeczy, które mnie przerastają niekoniecznie poprawia mi samopoczucie. A radość z tego, że niektóre przerastają wszystkich też jakby pozostawała w określonych granicach. Weźmy np. takie bitcoiny, prawda. Mozolę się ze zrozumieniem mechanizmów, które stoją za ich wartością. I jak do tej pory nie znalazłem nikogo kto byłby mi w stanie pomóc. Strach bierze.

 4. Z bitcoinami można zacząć od kota Schrödingera, a wtedy idzie łatwo, bo to ten sam mechanizm.

 5. No, ja to zupełnie coś innego. Zachowajmy proporcje.
  Podobnie zresztą jest z Przyłębskim i Bonim.
  Niby to samo, a zupełnie coś innego.

 6. telemachu – ta głęboko bolesna uwaga o lenistwie to do człowieka, który z zupełnie nieintelektualnych przyczyn stracił w ostatnich paru tygodniach 5 kilo? (A chętnie by stracił i znacznie więcej, choć to bolesny proces).

  A potem stałem się przez parę dni bezinternetowy, po czym Linux oświadczył, że ma mnie gdzieś i musiałem twardo z nim rozmawiać za pomocą fsck… O, okrutna niesprawiedliwości!

  Teraz jestem tylko bezdźwiękowy, ale odkryłem, że mój nowy smartfon Motorola (czytaj LG) sam radzi sobie z kodem kreskowym, a wpisywanie zer (sześć ich czy siedem??) w operacjach bankowych to była tortura. Więc jestem na plusie, a nawet na bankowym, choć taki plus to kiedyś nazywał się rozkurz.

  Ale jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, szczególnie dlatego, że mamy bardzo życzliwe lato tej zimy. I choć skóra dłoni popękana od kurzu i brudu, to V. ma magiczne maści od Mary Kay i wkrótce będę tak gładki i delikatny jak przystoi w mojej sytuacji.

 7. Jestem uspokojony ale niepocieszony. Przyzwyczaiłeś mnie do do tego miejsca swoją regularnością. A powiadomieniami przez czytniki się brzydzę. Odbierają jednostce autonomiczność. Tak, żeby uprzedzić pouczenie życzliwych.

 8. Kwiku, chyba nie. Po prostu żal gdy coś co było, przestaje być takie jak było. Człowiek przyzwyczaja się.

 9. Ale to taki dziecinny żal – „bo ja tak chcę”. A każdy dysk się w końcu sypnie i nie pomoże fsck. A blogi już dawno wyszły z mody i jedyne co je ratuje to właśnie prostota i skuteczność dostępu przez czytniki (RSS).

 10. Blogi „wyszły z mody”? Nie żartuj sobie okrutnie!!! To przerażające!!!!!

  A tak między nami: etyka (z stgr. ἦθος ethos – „zwyczaj”) – rozumiana jako dział filozofii, zajmujący się badaniem moralności i tworzeniem systemów myślowych, z których można wyprowadzać zasady moralne też wyszła z mody. Po raz pierwszy krótko po śmierci Platona. Można nawet powiedzieć, że już nigdy się nie podniosła.
  Czytnikom mówimy nie. Tak samo jak samochodom, które się same kierują i prezydentom ośmieszającym swój urząd. .

 11. Nie rozumiem, ale trudno. W odróżnieniu od Twittera i Facebooka czytniki niczego nie odbierają, wręcz przeciwnie, władza w ręce ludu. Np. przez RSS nawet blogi z reklamami można czytać bez reklam. To było dobre i energooszczędne i m.in. dlatego też już dawno wyszło z mody (Google zamknęło Readera jak właśnie sprawdziłem ponad 4 lata temu).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s