Od dawno walczono o prawa człowieka

W haśle o hałasie powiadamia Wikipedia:

Od XVI w. wydawano przepisy ograniczające hałas w miastach. Niekiedy były specyficzne: np. Anglicy zakazywali bicia żon o pewnych porach dnia i nocy wyłącznie dlatego, aby ich krzyki nie przeszkadzały sąsiadom.

5 myśli na temat “Od dawno walczono o prawa człowieka

  1. Niepotrzebnie skomplikowali to prawo, wystarczyło wyznaczyć jedną ustaloną porę dnia na bicie żon i krzyki nikomu by wtedy nie przeszkadzały

  2. Kopa lat. Tak, to jest zachowane, tyle, że parę lat temu, gdy niesławnej pamięci witryna vel.pl znikła (z opłaconym za rok abonamentem) przed znalezieniem solidniejszego gospodarza porobiłem nieduże porządki i katalog „cudze” zaczął nazywać się „wyspa”. Więc ten wywiad ma adres

    http://www.andsol.org/wyspa/Spojrzenia/spoj131.html

    Ale to nie ja go przekładałem, w ogóle ze „Spojrzeniami” nie współpracowałem (przypuszczam, że przekład jest jednego z redaktorów). Kiedyś wpadłem na ich trop i dostałem zgodę Jurka Krzystka, współtwórcy pisma, na zreprodukowanie jego (pisma, nie autora) archiwum na mojej witrynie. On też ma je w Sieci, ale nie pamiętam adresu. Jurku, przypomnisz?

  3. @Nowa, najmocniej przepraszam, to ja zabałaganiłem, w adresie nie dopisałem kropki z rozszerzeniem „html”. Teraz już jest poprawione.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s