Co nowego w Cyrku?

Słyszę, że są spore zmiany. Pomniejszono ekipę pajaców i mają wykasować kawałki z Gadającą Dolną Gębą. Trochę podważa to sens całej instytucji, bo naszym wkładem do światowej sztuki cyrkowej były właśnie te niezapomniane numery jak „a Polacy… prrr… wymyślili… pum… widelca” albo „bo korniki… pum pum… grożą puszczy!” No ale jak trzeba, to trzeba, podobno Eurowizja nie chciała już transmitować. A bez euro nie ma cyrku.

Była obawa, że PiSkopat nie przyjmie odmiany programowej, bo tylko taką sztukę tam rozumieją. Ale wyjaśniono, że z betonu już więcej nic tryskać nie będzie, więc jeśli chcą mieć jeszcze źródła i wytryski, to trzeba pogodzić się z innymi członkami na scenie. I nawet bada się czy i Murzynów nie sadzać na widowni, oczywiście dobrze rozsianych i przemalowanych na Białych, ale podobno to robi na świecie dobre wrażenie.

Ale co w międzyczasie dało się naśmiać to nasze i przez długie lata tego nie zapomnimy.

2 myśli na temat “Co nowego w Cyrku?

  1. I ziściło się podejrzenie że oni działają racjonalnie, choć do tej pory starali się to ukrywać na wszelkie możliwe sposoby. Nic tak nie przywraca trzeźwości jak wizja pustego konta w banku. A może i Europa się czegoś nauczyła.

  2. A może nie tylko (cała) Europa ale i jej kawałki. Bawi mnie myśl o całkiem możliwej sytuacji gdy z szeroko rozwartymi oczami poseł Kaczyński obłapi poręcze fotela i jęknie z niedowierzaniem: „et tu, Orbán?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s