Niełatwy wiek post-dojrzały

Ma dziś 48 lat. I jego formacja wygra następne wybory, więc gdzieś tak do roku 2025 będzie ciągle ministrem lub ministerialny a może nawet tym, który trzyma w rękach losy paru ministrów. Ale pachnieć wokół niego będzie coraz nieprzyjemniej i gdy władza zmieni się, ci co przyjdą nie popełnią ponownie błędu z pozostawieniem go w spokoju, bo tak czy inaczej już będzie śmierdziało, a czy więcej czy mniej to mało ważne.

Wsadzić go nie wsadzą, bo przez tyle lat wkręcał się do różnych grupek, że teraz będzie się jakoś wykręcał. Nie będzie to łatwe, ale zapeklowanie go zgodnie z przyzwoitym prawem o europejskim standardzie będzie jeszcze trudniejsze. Ale będzie lawina pozwów i ile by zaświadczeń o złym stanie zdrowia nie przedstawiał (a wśród lekarzy będzie coraz mniej chętnych do pomagania mu, bo ludzie mają dobrą pamięć), to będzie musiał prawie w każdym tygodniu stawiać się albo unikać stawiania się. I tak przez długie lata.

Przygaśnięcie gwiazdy i odebranie mu zabawek do sterowania sędziami, prokuratorami i posłami przyjdzie gdy będzie miał 55 lat. Niby dość młody, a że psychopaci nie umierają szybciej od innych, a wtedy przeciętny Polak będzie mógł liczyć na dotarcie przynajmniej do 85 lat, ten człowiek będzie miał przed sobą z 30 lat walki o zachowanie wolności. Ale co warta ta wolność bez kasy, przyjaciół i wsparcia rodziny.

Prawie zaczynam mu współczuć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s