Przed wiekiem też było gorąco. 1.

Na każdej stronie rewelacje. A także pierwszorzędne anegdoty. To Tom Segev w wydanej w 1999 roku (a rok później przełożonej na angielski) „One Palestine, Complete: Jews and Arabs Under the British Mandate”. Będę cytował bez ładu i składu, najchętniej krótkie urywki, bo przekład to ciężka orka. Najchętniej cytowałbym po angielsku, ale przecież rzecz w pokazaniu owych urywków tym z rodaków, którzy nie czytają ani po hebrajsku ani po angielsku (no i mają ochotę poznać je).

Na tzw. dzieńdobry o wizycie Winstona Churchilla w Jerozolimie w 1921 roku.

Wieczorem, przed jego odwiedzinami, pracownicy rady miejskiej Tel Awiwu ścięli parę drzew i wetknęli je w piasek w pobliżu domu Meira Dizengoffa, by wywrzeć na gościu wrażenie. Zgromadzony tłum był tak gęsty, że zepchnięto jedno z drzew i ujawniło się oszustwo. „Panie Dizengoff, bez korzeni nie da się” skomentował Churchill.

4 myśli na temat “Przed wiekiem też było gorąco. 1.

  1. Ach, dziś kancelaria premiera MM wywaliła tzw. tweeta, cytującego jakoby premiera, który miał rzec, że „Marzec 68 powinien być powodem do dumy, a nie do wstydu, ponieważ trzeba patrzeć na to przez pryzmat sytuacji politycznej tamtych czasów”.

    I teraz nie wiem, czy konto premiera na Twitterze obsługuje jakiś sabotażysta opłacany przez służby, opozycję, czy też jedno i drugie, albo też premier (jakoby historyk z wykształcenia i jedyny lew salonowy PiSu dostępny na cito) pije już od rana, klepiąc przy okazji w klawiaturę.

  2. Ależ ostatnie jego badania historyczne dowiodły że to nie było w Polsce, więc może stąd ta duma

  3. @babilas:
    obserwując pocieszne wolty, faux pasy i inne piruety Pana Premiera MM zastanawiam się w jaki sposób on przetrwał w świecie górnego biznesu (piastując przy tym jakieś tam stanowiska wiodące). Tajemnica dla mnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s