Przeprowadzka

– I co teraz zrobimy? – Owieczka była załamana. Arka była ich jedyną nadzieją i z otuchą patrzyli jak Noe wpuszczał do niej parę po parze. Ale ta brutalna odmowa, to nie mieściło się w głowie. – I o co mu chodziło z tą sodomią?

– Nie mam pojęcia – odpowiedział jej towarzysz. – Coś tam wygadywał, że ma być monogamia i z tego samego gatunku, ale czy my nie jesteśmy monogamiczni? A że wywodzimy się z różnych gatunków, jakie to ma znaczenie?

– Więc musimy być zatopieni? – jęknęła Owieczka. – I nic tu nie możemy poradzić?

– Widzisz – zaczął z wahaniem Człowiek – gdybyś miała partnera podobnego do siebie…

– Chyba kpisz – przerwała mu Owieczka. – Ja bym miała iść do Arki z jakimś Baranem? Przecież kocham ciebie i już wolę utonąć razem z tobą!

Człowiek uśmiechnął się.

– I ja ciebie kocham i nie oddałbym cię żadnemu Baranowi. Ale jest tu inne rozwiązanie. I nikt nie musi umierać przez jakiś potop czy tego nieczułego urzędasa od Arki.

– Nie wierzę! – rzuciła z zachwytem Owieczka. Znowu wymyśliłeś coś genialnego?

– Chyba tak – skromnie powiedział Człowiek. – Nie musimy przecież tkwić w tym wrogim otoczeniu. Machnij na to wszystko nóżką i chodź, przeniesiemy się do jakiejś bardziej sympatycznej bajki.

5 myśli na temat “Przeprowadzka

  1. w pewnych warunkach mogło by ujść za happy end, ale wg mnie sprawa dyskusyjna czy ktoś to kupi.

  2. @nightwatch: radosność czasów jest wątpliwa, więc czego można oczekiwać od zakończeń?

  3. Pamal. Szapoba.
    Przechodzimy na język Woltera, Monteskiusza i tej pani, co ją sąd ostatnio skierował na badania psychiatryczne gdy trzeba wyrazić podziw lub zachwyt.

  4. Chyba nie ma bajek w której para nie zostawia potomstwa aby kontynuowało ich kulturę. Przeciętny bohater zdobywa swoją wybrankę mimo olbrzymich trudności i pod koniec razem płodzą przedłużenie swoich poglądów i swoich zwyczajów. Taka jest ludzka wersja nieśmiertelności. Opowieść potopu popiera odnowienia życia od początku – jednej płodnej pary.
    Mieszana para z bajeczki Andrzeja nie spodziewa się potomstwa, dlatego trudno będzie jej znaleźć odpowiednią bajkę, chyba że Człowiek i Owieczka ją sami napiszą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s