Najnowszy tweet Trumpa

General Failure Reading Drive C. Hell. Who let Gen.Failure read my disk?

Tak nawiasem, brazylijski Trump jest na etapie prac wykończeniowych.

2 myśli na temat “Najnowszy tweet Trumpa

  1. Ja tylko zostawię tutaj to. Nasz jest przynajmniej śmieszny w swoim operetkowym napuszeniu bezwolnej marionetki, wasz może być groźniejszy.

  2. Nasz jest groźniejszy, i to od dawna. Niedawno w czasie publicznych wystąpień politycznych zrobił gesty rozstrzeliwania mówiąc o partii PT (od Luli).

    Rozmawiałem z paru jego rozentuzjazmowanymi wyborcami. Jego wózek ma dwie osie. Jedna to magiczne i szybkie zakończenie korupcji i zbrodni (ponieważ nie mówi się o długotrwałym procesie zmiany praw, wszyscy rozumieją, że chodzi o reaktywowanie esquadrões da morte, jak gdyby skłonność do korupcji i rozboju była cechą genetyczną, którą da się usunąć ze społeczeństwa). Oczywiście żaden z rozmówców nie pamięta jakie efekty dawało tu i gdzie indziej mordowanie winnych (i uważanych przez policję za winnych). Ani tego, że jakże sławny Jânio Quadros za symbol kampanii prezydenckiej miał miotłę, co to miała oczyścić Brazylię.

    A druga oś to odnowienie. Bo starzy politycy są winni, więc młoda krew wszystko odmieni. I tu nie chcą rozmówcy pamiętać, że ta osoba wepchnęła do polityki (na różnych, zawsze istotnych poziomach) trzech synów, brata i dwie byłe żony. A ponadto, w moim stanie SC zostali wybrani ze znanej w polityce od długich lat rodziny: na senatora Espiridião Amin, na posłankę jego żona Ângela i na posła w parlamencie stanowym ich syn João. I nie inaczej jest w innych stanach Federacji.

    Zwracałem uwagę rozmówców na to, że jak żaden inny polityk brazylijski, Bolsonaro otwarcie głosi apele nawołujące do przemocy – i to on właśnie był ofiarą zamachu w czasie kampanii wyborczej. Jedynego w historii wyborów w Brazylii. Na co charakterystyczną odpowiedzią było, że nie, że były już przypadki: Tancredo Neves, Ulysses Guimarães, Eduardo Campos. Zupełna bzdura, łącząca w konspiracyjną kupę odmienne opowieści: pierwszy ukrywał ciężką chorobę i nie powinien był nawet zostać kandydatem, drugi nie był żadnym kandydatem gdy w paskudną pogodę wsiadł do helikoptera, a trzeci rozbił się (też w bardzo złej pogodzie) w samolocie. Mówię, że to odpowiedź charakterystyczna, bo brednie mają to do siebie, że przykrywają się przeróżnymi narracjami tajemniczego i spiskowego rodu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s