Ilu we Wrocławiu jest katolików?

Brazylijka polskiego pochodzenia Ana Reczek od pewnego czasu mieszka z mężem we Wrocławiu i w serii nagrań „O Mundo para Iniciantes” pokazuje Brazylijczykom różne aspekty Polski. Robota rzetelna, nienużąca i umożliwia zerknięcie na Kraj nie-polskim okiem.

Przed Wielkanocą nagrała opowiadanie (z Biedronki) o jajkach w króliczkach, króliczkach w jajkach, barankach z cukru (mówi, że smak mają okropny – nic dziwnego, to sam cukier) i przy tej okazji opowiedziała coś godnego powtórzenia tu.

Przyszedł do sklepu jeden pan i był bardzo oburzony i bardzo narzekał, bo wszystkie słodkie baranki były uśmiechnięte. A on przypominał obsłudze sklepu, że to symbol ofiary i baranek ma być smutny.

Sieć sugeruje, że Wrocław ma koło 640 tys. mieszkańców, a KRK, że 90% ludności Kraju to katolicy. Więc miało by być we Wrocławiu koło 576 tys. katolików. Oczywiście mam to za bardzo wątpliwe, ale po przytoczonej historyjce mam za udowodnione istnienie we Wrocławiu co najmniej jednego katolika. I ślę mu ukłony i wyrazy szacunku.

2 myśli na temat “Ilu we Wrocławiu jest katolików?

  1. Czy baranki z cukru – uśmiechnięte czy smutne – nie obrażają uczuć religijnych tego pana? Nasłać Jojo na tę Biedronkę! 🐏

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s