PiS i Morawiecki w amerykańskiej monografii

Wymienieni w tytule bohaterowie weszli do historii. Dostali pięć stron w najnowszej książce, którą napisała Deborah Lipstadt i została wydana w lutym tego roku.

Tytuł dzieła to „Antisemitism Here and Now”.

8 myśli na temat “PiS i Morawiecki w amerykańskiej monografii

 1. O nich ona pisze w rozdziale De-Judaizing the Holocaust i dla mnie najistotniejszym jest to, że na temat wizyty Trumpa w Warszawie w lipcu 2017 mówi:

  […]he became the first American president to visit Poland since the fall of the Soviet Union in 1989 and not make a stop at the Warsaw Ghetto Memorial, the site of the first armed uprising against the Germans anywhere in Europe during World War II.

  No, bardzo potrzebował poklasków…

  Nie ma potrzeby streszczać, już Ci wysyłam książkę na Twój gmailowy adres.

 2. W amerykańskiej monografii, powiadasz?
  A ja wiem i tak jak się dalej potoczą koleje.
  Wpierw oczka antysemity padną na imię i nazwisko autorki. Deborah Lipstadt. I już możemy zapomnieć proponowaną przez Ciebie narrację. Tropiciele spisków żydowskich bardzo się (należy się obawiać) ucieszą.

 3. Masz rację, ale wiesz przecież, że nawet gdyby ona nazywała się Deborah Kaczynski to tropiciele by odkryli, że w gruncie rzeczy to Deborah Kalkstein. I ten typ raka nie może być wyleczony aspiryną. Operacja, a potem chemia. I systematyczna prewencja, z obowiązkowym szczepieniem poprzez teksty w podręcznikach szkolnych.

 4. Wiem. Ale nie wiem w jaki sposób można się do tego zabrać. Pacjent wzbrania się przed operacją, a podane mu życzliwie lekarstwo natychmiast wypluwa. Nie wiem w jaki sposób można skutecznie leczyć to schorzenie, które nazywasz rakiem. Ponadto mam wrażenie, że jest w zmowie z pielęgniarzami.
  Jakieś pomysły jak można to skutecznie przeprowadzić? Przy czym lojalnie zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem lobotomii.

 5. Mam, ale głośno nie powiem, bo mnie oskarżą o antypolonizm.

  Nawiasem, opis sytuacji już dawno wyrazili Rosjanie zwrotem „они с жиру бесятся”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s