6 myśli na temat “A Polacy na Madagaskar

  1. Był to jeden z obserwatorów Marszu Równości w Płocku 10 08 2019. Zespół Antykonfliktowy Policji ochraniający przemarsz chyba nie reagował i nie rozmawiał z tym osobnikiem,

  2. Rysz Ard (znany Ci, telemachu, z Bobikowa jako rysberlin) podaje na fb jako zdjęcie z Płocka, autorstwa Katarzyny Pierzchały.

  3. Ech, telemachu, jeśli jeszcze nie widziałeś dzieci katolickich rodzin z Płocka, skandujących wulgarności, to nie wiesz co to jest być bezradny.

  4. Dzieci widziałem, nie zdziwiły mnie. Ich katolickość jest tutaj (imo) drugorzędna, to mogłyby też być dzieci kalwińskie (w XVI-wiecznej Genewie), dzieci muzułmańskie (na opanowanych przez ISIS terytoriach) czy też dzieci buddyjskie w Myanmar rzucające kamieniami i lżące uciekających Rohinja. W trakcie masakr na killing fields w Kambodży, też zapewne obok wieśniaka mordującego szpadlem lub motyką wykształconego wroga ludu były jakieś maleństwa, które dołożyły do zbożnego dzieła swoje razy łopatką. Instrumentalizacja dzieci gdy wspólnota występuje w sposób okrutny i podły jest tak stara jak ludzkość.

    Ten osobnik jednak zadziwił mnie ze względu na irracjonalność sytuacji i brak reakcji otoczenia. Dorosły człowiek w krajobrazie zmian kulturowych znalazł taką odpowiedź na przemiany obyczajowe. Przeraził mnie bezwstyd, przeraziła mnie obojętność publiczności. Uświadomiłem sobie to, co wiedziałem od dawna – ponury karnawał rezunów jest tylko o krok.

    Można wzruszać ramionami i udawać, że to egzotyka i margines. Tak nie jest.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s