KEZB

Nie wiem co to znaczy, że ktoś jest „dobrym misjonarzem” i chyba nie będę wiedział, bo po studiach na wydziale nauk ścisłych mam pewne wymogi na temat dyskutowania i obawiam się, że żaden misjonarz ich nie spełnia. Ale mało jest ważne co ja tu wiem i myślę, bo przyjmuję do wiadomości, że średnio rzecz biorąc na 100 osób jest koło 220 wierzących (ten pozorny nadmiar stąd, że wielu wierzy jednocześnie w boga, w wampiry, w reinkarnację, w sprawczą siłę modlitw o deszcz, we własną wyjątkowość w biomasie na Ziemi i itd.), więc jestem niezauważalnym przypadkiem statystycznym. I przyjmuję zdanie tych, co znają panią Elizamę Gonçalves Brito z Kościoła Ewangelicznego Zgromadzenia Bożego (Assembléia de Deus) i mówią, że jest dobrą misjonarką.

Pamiętam ją z doniesień prasowych z roku 2006 – wraz z bratem działała w Timorze Wschodnim, wówczas od 4 lat niepodległym państwie, i jakieś grono pijanych czy znarkotyzowanych młodzików okrążyło ich samochód wrzeszcząc, żeby Australijczycy wynosili się do domu. Niewiele dało wyjaśnianie po portugalsku, że są Brazylijczykami a nie Australijczykami, przy próbie wyciągnięcia kobiet z samochodu i szarpaninie zabili jej brata.

Kobieta ma obecnie 44 lata i nadal potrafi żyć ryzykownie, bo jak słyszę, zamierza wybrać się z misją ewangelizacyjną do Polski. Może nie słyszała, że tam straszy abp Marek Jędraszewski? Ale najbardziej mnie ciekawi w jakim języku będzie przekonywała moich rodaków, że jej kościół, bez świętych, obrazków i bezmyślnych mantr, a ze chrztem dla ludzi dorosłych, ma pewne zalety, których brak w KRK?

Po prawdzie, umiałbym językiem gestów pokazać co myślę o kościołach Rydzyków et consortes, ale to nie jest język Ewangelii.

Jedna myśl na temat “KEZB

  1. A jednak. Ten najbardziej znany gest, tyczkarski, jako żywo (?) związany z Ewangelią. Trochę jak k. złamany, ale co tam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s