Bolejąca a bezgrzeszna

Dziękuję Urszuli Ptak za podsunięcie (na fb) tego brawurowo napisanego urywka artykułu:

Bunt (intelektualny i emocjonalny) przeciwko Polsce jest tabu. Jakże można się buntować przeciwko matce wiecznie udręczonej i cierpiącej? Cierpiąca matka trzyma w piwnicy tyle trupów, że nie ma już gdzie wstawić kiszonej kapusty, ale jak jej powiesz, żeby wyniosła choć niektóre, to zacznie szlochać i ogłuszająco wrzeszczeć. Muszę sobie zawsze radzić sama, bo mąż w oflagu, w obozie, w powstaniu, i co wieczór go z knajpy wywlec muszę! Mam raka, mam zapalenie wyrostka i muszę do szpitala autobusem, a na bilet nie mam! I zaraz matka myk do domu, i zamyka drzwi. Dom też stoi na szkieletach, w znacznej mierze tych, których wyklęci synowie zamordowali w lasach, na polach i po domach.

2 myśli na temat “Bolejąca a bezgrzeszna

  1. Wiem, Wiesiu. Niedobre wieści dochodzą błyskawicznie.

    W tych miesiącach był bardzo zmęczony już po 10-minutowej rozmowie. Mówił, że intensywność przygotowań i same obchody stulecia nadużyły jego zasoby energii, w parę dni później już zaczęła się seria problemów.

    W jednej z ostatnich rozmów mówiliśmy o Tobie – wydaje mi się, że on mówił, że nadal masz kontant ze szkołą, czy dobrze pamiętam?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s