Jesienne wczasy dla wybranych

Starannie wybrani goście mogli korzystać z zaproszenia władz sowieckich na Ukrainę w latach 1932-1933, by własnym oglądem potwierdzić szczęście ludu i panujący tam porządek. Podobnie było parę lat poźniej, gdy (szczególnie podczas berlińskiej Olimpiady) dbano o wygodę i przyjemne widoki zaproszonych dziennikarzy odwiedzających nazistowskie Niemcy.

Nie ma więc czegoś szczególnie nowego w przyjęciu zaproszenia indyjskiego premiera do odwiedzenia Kaszmiru, wystosowanego do wyselekcjonowanej grupy europosłów, z czego skorzystała co najmniej piątka Polaków, PiS-owych reprezentantów katolickiego i słynącego z religijnej tolerancji kraju. Może ten i ów muzułmanin dostrzeże w tym coś niewłaściwego, ale przypomnijmy, że w tym kraju można być sfilmowanym z transparentem „jebać islam”, można zostać nagranym przy wykrzykiwaniu w publicznym miejscu tego hasła, ale nie ma ryzyka, że to doprowadzi taką osobę przed sąd czy zostanie przez posłów czy europosłów PiS-u napiętnowane; przypuszczalnie w Polsce islam nie uchodzi za religię i takie wrzaski nie są tak traktowane jak by było oświadczenie „jebać chrześcijaństwo”. Zresztą, kto wie, może owe wyrażenie z transparentów to wyraz katolickiej miłości i pieszczoty w duchu ekumenicznym?

Sporo jest jeszcze tras wycieczkowych, na które za cenę dania świadectwa o wolności i dobrobycie może się załapać PiS-owa grupa z europejskiego parlamentu. Wyjazdy do Tybetu i do Xinjiang na zaproszenie postępowych władz chińskich – albo do Birmy, by zobaczyć jak z uśmiechem Rohindżowie popierają demokratycznie wybrany rząd?

Moralnie idzie nam dobrze, a może iść jeszcze lepiej, bo jak już Dante sugerował, jest sporo kręgów w tym stożku prowadzącym do Lucyfera.

Jedna myśl na temat “Jesienne wczasy dla wybranych

  1. Nie ma takiego świństwa, jakiego by pisowska mafia nie zrobiła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s