Suweniry z rozjazdów

Jeden czort z tym jak choroba się zaczęła. Towarzystwo Ochrony Dobrego Imienia Indian nastaje od wieków, że to wcale nie przez spółkowanie z lamami i chcą przerzucić początek epidemii na zachodnią Afrykę, ale z nią podróżnicy z Europy mieli od dłuższego czasu kontakty a choroba rozeszła się gdy dzielni odkrywcy zaczęli wracać z Nowego Świata.

I nie było to coś, co przyszło od biedoty. Wręcz odwrotnie, od tych, co u góry. Zawsze śmieszy mnie gdy ktoś wywodzi pochodzenie od arystokracji. Ja bym to raczej ukrywał. Nie da się też zrzucić odpowiedzialności na świat Islamu, bo tam możni mieli haremy, więc nie potrzebowali burdeli.

Podróże tych, co jeździć mogli, zostawiały makabryczny ślad i szybko stało się jasne gdzie można było złożyć winę. Skoro przekaz był przez stosunki płciowe, to winne były kobiety. Cesarz Maksymilian I szybko powiązał chorobę z wiedźmami (wiadomo, obcowały z szatanem) i poszła w świat moda palenia ich. Nie muszę wyjaśniać, że ówcześni celebryci i rządowe delegacje były poza podejrzeniami.

A na kogo by teraz zrzucić ten kiermasz? Może na Tuska i komuchów?

6 myśli na temat “Suweniry z rozjazdów

  1. Dla Trumpa to chińska choroba, a dla nas – włoska? No w każdym razie zagraniczna, od uchodźców, narciarzy itp., na pewno nie polska, nie nasza.
    Nasza, to była i jest plica polonica.

  2. Plica polonica? To nie choroba, a nasz znak. Dziwne, że orzeł nie ma jej, a koronę na głowie.

  3. To choroba, stan umysłu, który trwa od wieków i trwa mać. Przekazywany z ojca na syna, z babci na wnusia, odżywiany naszością, klubowymi dintojrami i czarną zarazą. Znane symptomy , zawodne procedury leczenia. Za to liczne grono pacjentów zero w każdej generacji i mutacji. Moja ulubiona to plica katopolonica.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s