Najnowszy dowcip amerykański

Chyba już znasz, bo dobre dowcipy latają sprawnie. O ropie naftowej. Że tam jej baryłka kosztuje teraz $37, ale ze znakiem minus. Znaczy, jeśli masz pojemniki na 160 litrów, to Wujek Sam zapłaci tobie po 37 dolarów, żebyś tylko napełnił je i wywiózł gdzieś w cholerę.

W Brazylii jak jest nadmierny urodzaj pomidorów, zrozpaczeni rolnicy wyrzucają je na szosę. Ale wylewać ropę naftową na szosę jest trochę niepolitycznie, a wyobrażam sobie, że odmowa odebrania zamówionej u wielkich producentów ropy kosztowałaby rafinerie jeszcze drożej.

Gdyby dawne Siedem Sióstr były jeszcze na rynku, zapłakałyby się ze śmiechu, że tych nowych Siedem Sióstr, z całym swoim zapleczem mocarstw, tak się wrobiło z powodu niewidzialnego wirusiątka.

I trudno będzie z poważną miną słuchać teraz wywodów słynnych ekonomistów. Takiej kompromitacji żadna nauka w historii nie doznała jeszcze, więc może jednak ekonomia nie jest żadną nauką.

A dowcip o prezydencie Madagaskaru i jego cudownej herbatce zostawię na jakiś inny dzień, bo przedtem trzeba do końca obśmiać tę ujemną cenę ropy. Choć ten o herbacie jest mniej oleisty i przyjaźniejszy dla masowego przełyku.

6 myśli na temat “Najnowszy dowcip amerykański

  1. Przychylam się do opinii, że ekonomia nie jest nauką. MATEMATYKA. Tylko matematyka jest prawdziwą nauką. Matematyka jest wieczna. Matematyka jest królową Wszechświata. 👑 (Nie mylić z 🦠 )
    Ps. Chętnie coś kupię za ➖3️⃣7️⃣ dolców. Najchętniej pomidory. 🍅🍅

  2. gdyby poświęcono choć trochę uwagi technologii wpompowywania ropy z powrotem pod ziemię a nie tylko jej wypompowywania to teraz ktoś miałby dobry biznes (jw Polsce pojawił się jakiś czas temu pomysł poprawy sytuacji w górnictwie poprzez zakup taniego węgla w Rosji i wsypanie go do polskich kopalń tak żeby wydobycie mogło iść już polskimi rękami i w cenie takiej na jaką polski górnik zasługuje).

  3. @nightwatch, a mówiąc o Rosji to cena ropy z trudem by wróciła do okolic $60 za baryłkę, więc będą kłopoty z finansowaniem światowego rozboju. Chyba że zagra im duma i zdecydują „zastaw się a podłóż innym świnkę”. A zapaść masowej turystyki utrudni pracę turystom z FSB (czyt.: KGB).

  4. Michale, Ona nie ma brody! Za powielanie tego dowcipu, do należnej Tobie wieczności w Piekle dostaniesz tam dodatkowo lat 500+.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s