14 myśli na temat “Walcząc z nowym edytorem WP

 1. U mnie pojawił się obrazek bez klikania na „pobierz”. Śliczne kwiatki! Czy to hibiskus?

 2. Przy pobieraniu on robi się większy niż w życiu 🙂 Myślę, że to nie hibiskus (bo jest tuż obok ale inny – nie pokażę teraz, bo jest mżawka, a ja już miałem dostateczne omżenie przy pracy z chwastami), ale może Michał Babilas zerknie i powie.

 3. Nowy edytor WP też mnie z początku denerwował, ale już zacząłem doceniać jego zalety, w tym wygodę stosowania. Dodajesz blok typu obraz, wskazujesz adres obrazka w sieci lub wskazujesz go w bibliotece – i gotowe…
  A kwiaty piękne!

 4. @haneczka: może język, a może zjeżdżalnia dla niepożądanych owadów.

  Z nazwą lepiej. Przypomniałem sobie panią z potomstwem na kolanach. Przystanek autobusowy. „Śliczne dzieci” – zauważa siedząca obok dama. Na to dumna matka: „to jeszcze nic, gdyby pani zobaczyła ich zdjęcie…”

  @tetryk: wierzę, ale potrafiłem zrobić to samo zwykłym html. No nie, jestem bardzo postępowy, aż do granic wytrzymałości, ale mogliby zostawić opcję „bądź szczęśliwy po staremu”.

  To przypomniało mi cudowny zapis trójek pitagorejskich, który napotkałem u Andrzeja Trautmana. Jako fachowiec jestem zauroczony. Ale gdybym był laikiem, wykręciłbym sobie szyję w korkociąg. Pokażę w następnym wpisie.. Nie, zrób wczoraj co zamierzasz dziś. Zobaczymy jak WP zareaguje na podanie adresu:

 5. Najprawdopodobniej Thunbergia grandiflora (jeśli się pnie). Jeśli się nie pnie, to coś innego.

 6. Andsolu, ta opcja istnieje. Wystarczy wybrać typ bloku HTML…

 7. @Michał: pnie się. I mając nazwę czytam, że da się jeść (smak grzyba), ale nie pomylić kolorów, bo podobna formą allamanda blanchetii jest trująca.

  No to jeszcze jeden kwiatek do talerza. Nasturcje jemy już od dwóch lat, a bratków jeszcze nie, bo się domyśliły naszych zamiarów i nie wyrosły.

 8. Bardzo smaczne są kwiatki cukini. Smaży się na oleju z czosnkiem takie maleńkie, młodziutkie cukinki, na których wisi żółty kwiatek

 9. Jeśli nie dołożyć warunku, że p i q mają być względnie pierwsze, pojawią się wielokrotności innych trójek. Na przykład z (p,q)=(4,2) dostaniesz (x,y,z)=(12,16,20), ale to rozdęcie trójki (3,4,5).

  Wyczytanie tej konstrukcji w Elementach Euklidesa jest nieco nudne i męczące. Najprostsze jest wyjście z liczb zespolonych:

  (p+qi)²=(p²-q²) + (2pq)i

  jeśli z to punkt na płaszczyźnie ze współrzędnymi (p,q),
  czyli to jest liczba zespolona p+qi, jej kwadrat to x+yi i wtedy

  |z²|² = (|z|²)²

  W zapisie Trautmana urocze jest mnożenie macierzy 2×1 przez 1×2. Robiłem w pewnej pracce takie rzeczy, ale nie spodziewałem się, że ujrzę tę sztuczkę tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s