Gorzej nie mogli

Makabryczna wpadka. Francuskie radio RFI nabawiło sobie wielu wrogów po wczorajszym wypuszczeniu w świat przygotowanych zawczasu nekrologów królowej Elżbiety, piłkarza Pelé, Jimmy Cartera, Sophii Loren i wielu innych znakomitości i sław.

Najostrzejsze protesty wysłane zostały z Polski. Gwałtownie skrytykowali Francuzów Korwin-Mikke, Rydzyk, Ziobro i paru innych prominentów oburzonych, że radio tego prowincjonalnego europejskiego kraiku (który od Polaków uczył się używania widelca) nie miało gotowych dla nich nekrologów. A był u nich na liście nie tylko Raul Castro ale i jakiś Francuz, Bernard Tapie. Czysty skandal.

2 myśli na temat “Gorzej nie mogli

  1. Bo dziś takie czasy burzliwe i niepene… Zapraszasz na uroczystości ArcyBiskupa, dostaje owację na stojąco, a kilka (3?) lat później nie należy mu się pochówek w katedrze…

    Uczcie się kochać ludzi, tak szybko tracą znaczenie…

  2. A ja pamiętam inną wpadkę (sekcji polskiej) RFI. To było w latach 80 (najpóźniej 90) ubiegłego wieku. W bloku informacyjnym było akurat wyjątkowo dużo wiadomości o Wojtyle, nie pomnę już z jakiej okazji. No i na sam koniec spiker, zamiast zwyczajowego „Tu mówi Paryż, radio frans ęternasjional” przejęzyczył się i powiedział „Tu mówi papież…”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s