Ziiima…

No owszem, jest słońce, ale…

A ta roślinka (nazywa się manacá-da-serra, ten egzemplarz jest bardzo młody) omdlałym słońcem się nie przejmuje.

5 myśli na temat “Ziiima…

  1. To może podsunę uproszczoną linię rozumowania: zima –> chłodno –> wrogo –> Tusk no i teraz powinno już być z górki.

  2. Do proponowanej linii rozumowania koniecznie dodałbym kwestię cnót niewieścich. Onegdaj w Szkle Kontaktowym (TVN24) p. Katarzyna Kasia (z wykształcenia filozof, aktualna funkcja prodziekan Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie) pilnie wyszywała w ramach rozwijania w sobie cnót niewieścich. Jak oznajmiła nasiąka tymi cnotami, w istniejącej atmosferze już poziom nasiąknięcia w jej przypadku sięgnął 30 % (jeśli dobrze zapamiętałem).

  3. @Orm: co mi przypomina, że gdy CD zaczęły być tanie myślałem sobie jak teraz kultura muzyczna się rozwinie, bo wszelkie sonaty i koncerty będą dostępne dla ludu i świetnej jakości. A jakiś czas potem doznałem szoku widząc sprzedawców ze stosami płytek z nagraniami sztuki typu „wbijaj słupa” oraz „ja-cie-kocham-ty-mie-nie”.

  4. No tak wielu z nas myslało źe słuszne i sprawiedliwe będzie inspirowanie ludu jakiś Chopinem czy temu podobnymi twórcami. Ale to się Chopiny inspirowały ludem, w drugą stronę jakoś nie zadziałalo poza nieoczekiwanymi efektami przekonania tzw . ludu że to co robią jest równe a nawet lepsze od Chopinów jakichś elitarnych. My mamy rację albowiem po naszej stronie jest racja a nas jest więcej. W sumie zaowocowało to Zenkiem M. albo innym Sławomirem od miłości w Zakopanem. Tak rozumiana demokratyzacja sztuki swięci tryumfy w PL od czasów mniej więcej zmian 1987 jeśli dobrze pamiętam, czekam na taką demokratyzacje szeregu dyscyplin wymagających póki co akademickiego wykształcenia i posiadania odpowiedniej licencji jak np. lekarze. Póki co coraz znaczniejsza liczba lekarzy zależy od decyzji managerów co determinuje stosowanie takich czy innych procedur medycznych niezależnie od zaleceń sztuki lekarskiej. A jak się na tą demokratyzację nałoży promowanie cnót niewieścich czy tyleż wartych wartości patriotycznych rozumianych jak tu i teraz to nic tylko dołączyć do tych którzy żyją nieco dalej od takich fenomenów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s