Patrzę i oczom nie wierzę

1. Władze Izraela ostro zareagowały na brednie o Żydach, którymi potraktował dziennikarzy Siergiej Ławrow. Bardzo mnie to dziwi.

Od dawna wiadomo, że jeśli uczeni Putina odkryją, że Ziemia jest płaska, Ławrow będzie domagał się uznania tego na świecie a więzienia 9 lat wewnątrz Rosji dla zwolenników kulistości Ziemi. To taka praca i taki intelekt. Dotychczas rozpowszechniał koszmarne bzdury o Ukraińcach, Polakach, Łotyszach i o innych nacjach – a gdy parę tygodni temu Zełeński sugerował w Knesecie, by temu się przeciwstawić, mieli mu za złe, że się wtrąca do izraelskiej polityki. To czemu akurat teraz tyle oburzenia?

2. Nie wiem jak mówi się po łacinie „szczekanie NATO pod drzwiami Rosji”, ale wiem, że to jest logicznym przedłużeniem tyrady jednego z poprzedników obecnego papieża na temat „cywilizacji śmierci”. Bowiem powszechnie jest wiadomo, że są dwa typy cywilizacji: w jednej troskę władz o ludzi obwarowuje się prawami mówiącymi o wolności, równości i braterstwie (to właśnie jest rzeczona cywilizacja śmierci), oraz drugi, w której Pan Bóg daje i odbiera, a co i komu daje i dlaczego to tylko Bóg wie (ale jego namiestnicy mogą to wyjaśnić). I skoro Rosja jest prawosławna, czyli miłuje Jezusa, to działania innych nacji są szczekaniem.

3. Niezbadane są ścieżki, na które Bóg swoim GPS-em wysyła swoich namiestników, ale łatwe jest do sprawdzenia, że żaden z nich nie skręcił w chaszcze rozważań czemu tak 80 lat temu siły zbrojne morderczego reżimu przejęły pruską dewizę „Gott mit uns” i czy było to bluźnierstwem.

Nie wda się też w to obecny papież, bo potępienie nazistów sugerowałoby sprzeciw owijaniu się ideologią kościelną dla zabijania ludzi – a taka refleksja zaprzeczałaby wystąpieniom patriarchy Cyryla. A to by przeszkadzało unii dwóch kościołów w ich walce z „cywilizacją śmierci”.

5 myśli na temat “Patrzę i oczom nie wierzę

 1. Nie wiem czy to czytasz, analiza rosyjskiej propagandy z linkami do źródeł:
  https://oko.press/goworit-moskwa-wojna-z-zydowskimi-nazistowskim-najazdem-na-rosje/

  Od czasu gdy Zełeński nie uciekł z Kijowa żyjemy w alternatywnej rzeczywistości, trudno zgadnąć co dalej. A całkiem możliwe, że po totalnej wojnie jądrowej kościoły opustoszeją doszczętnie.

  Gott mit uns zdaje się zachowało ciągłość przez Republikę Weimarską. A w 1939 urodził się Karel Gott.

 2. Nie, w Oku tego nie widziałem, ale śledzę przytaczane przez GW relacje Jędrzeja Morawieckiego z jego rosyjskich prasówek. Ciężko z tym, kiedyś było marzenie, że może by tak wyjechać do Omska, ale dziś z pewnością to nie jest dobre miejsce na oddalenie od wiadomości.

  A z P.B. to ciekawe, w polskim dziwnie by mi zabrzmiało zapewnienie: „Bóg jest z nami!”. Naturalniej brzmi „Bóg z tobą”.

 3. Wotan z nami!
  A i to tylko dla głupich. Hitler w żadnych obrzędach religijnych nie brał udziału. Rewolucjonista kłamie, że wierzy w coś poza Rewolucją. Stalin wyciągający popów do Wielkiej Ojczyźnianej. Putin konserwatysta, na dzisiaj.
  Zawsze trochę ludzi da się okłamać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s