To już Boże Narodzenie

Jutro, 29 listopada, obchodzimy 17. urodziny Latającego Potwora Spaghetti. Nie należy zostawiać zakupów (oryginalnego spaghetti i piwa) na ostatnią chwilę, dobrze jest zadbać o to dzisiaj.

Młody Bóg jest jednym z nielicznych nieuwikłanych w seksualne skandale. Nie ma też podejrzeń, by był przekupny czy mściwy. Nigdy nie wdał się w błogosławienie żołnierzy, armat czy polityków.

Święto Jego narodzin czcimy przy rodzinnym stole pamiętając o zostawieniu jednego wolnego krzesła i talerza dla katolików czy innych niedowiarków.

Reklama

2 myśli na temat “To już Boże Narodzenie

  1. Nie ma innych bogów, oprócz bogini Matematyki, stworzycielki i prawodawczyni wszechświata, a Euklides jest Jej prorokiem.
    Tylko nie jestem pewien kiedy ma urodziny 😉

  2. @m
    Tylko nie jestem pewien kiedy ma urodziny
    Odpowiedź na to pytanie wydaje się nader prosta. Narodziny matematyki przypadają na rocznicę wiekopomnego wydarzenia. Pewnego poranka jeden z naszych przodków (wszyscyśmy prymatami) zorientował się, że zjeść dwa banany jest lepiej niż zjeść jeden, a zjedzenie trzech jest lepsze niż dwóch. bo wynika z tego wzrost dobrostanu proporcjonalny do ilości pożartych bananów. Następującapo tym odczuciu iluminacja (olśnienie) może być uważana za dzień narodzin arytmetyki rozumianej jako najstarszy dział matematyki. Od tego przeżycia do kości z ishango już prosta droga.
    Jest to naturalnie bardzo antropocentryczny punkt widzenia, ale ponieważ trudno przyjmować nam punkt widzenia głowonoga to pozostańmy przy tym co nam łatwo. Może to i nie jest specjalnie rzetelne, ale rzetelność zawsze przegrywała z pragmatyzmem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s