Starocie ale zawsze u nas młode

Tadeusz Konwicki mrugnął z regału „Kalendarzem i klepsydrą”, a tam dużo wspominek o Dygacie. Na przykład ta:

Mój ogromny, dwumetrowy mistrz pędzi wściekle ulicą. Z trudem łapię go za obszerne poły jakiegoś dziwnego płaszcza,

– Stasiu, co się stało?

– Nienawidzę antysemitów.

– Przecież jeszcze wczoraj wymyślałeś na Żydów.

– Tak, ale dziś stałem w kolejce po cytryny.

– Pewnie się wierciłeś jak zawsze. Co cię spotkało?

– Jakaś staruszka powiedziała patrząc na mnie: ale ci Żydzi wszędzie się pchają.

4 myśli na temat “Starocie ale zawsze u nas młode

  1. Dygat nie Dygat, ale Waszemu Luli udalo sie przypiac zarzut o korupcje i go za to skazac, jak donosi HuffPost. Pani Rousseff sie nie udalo. Czy Twoim zdaniem jest to rowniez polityka?

  2. Być może skazali go, żeby ocalić mu życie, bo panicznie boją się, by nie startował w wyborach w przyszłym roku i raczej go zastrzeli „przypadkowy włamywacz” niż dopuszczą do tego. Bo wygrałby zdecydowanie. A zarzuty nie tyle są „przypięte” co – jak to się u nas mawiało – szyte grubymi nićmi. A może nawet niedbale przynitowane w bezsensownych miejscach.

    To nie jest żaden święty, odpalił kompletną głupotę gdy na dzień przed odejściem z rządu załatwił dla synów paszporty konsularne (szybko zostały unieważnione), pił za dużo, gadał improwizując a nie będąc geniuszem improwizacji. Ale żadne wieloletnie dochodzenia o korupcję w firmach synów nie znalazły czegokolwiek, żeby zrobić choć najmniejszy procesik – a sadzanie go za rzekome posiadanie jakiegoś mieszkania na plaży (należącego oficjalnie do jego partii), w których w ciągu wielu lat w czasie pobytów w Guarujá przenocował parę nocy, to kompletne kpiny z prawa i sprawiedliwości.

    A jak przemnożyć rzeczywistą wartość owego mieszkania przez 100, to znajdzie się parę setek znanych polityków z prawicowych partii, którym rzeczywiście dowiedziono korupcję na taką skalę – ale ich procesy jakoś gubią się w sądach, a jak już dochodzi do rozprawy to adwokat oskarżonego przynosi zaświadczenie o bardzo ciężkiej grypie biednego polityka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s