Wyrazy uznania

Tyle się pisze o tej czy owej mieścinie, że oddano tam 70% czy 82% głosów na Dudę, bo kochają tam PiS i jego troskę o lud, ale nie jest sprawiedliwe podkreślanie, że to głosami wiernych z PiS-u Duda ponownie wygrał wybory. To jest lekceważenie grupy, która wszystko, wszystko mu oddała. Całe 100%. Bardziej go kochający niż wielbiciele Gomułki i Łukaszenki, Putina i Kim-Ir-Sena, Breżniewa i… a, mniejsza o to. W każdym razie, 100% głosów. Sto procent. Co do sztuki.

To pacjenci szpitali psychiatrycznych. Więc uznajmy ich wkład i sławmy Andrzeja Dudę jako prezydenta psychicznie chorych oraz – owszem, także i PiS-u.

13 myśli na temat “Wyrazy uznania

 1. Pominąłeś domy pomocy i opieki społecznej. Uznajmy także wkład ich pensjonariuszy.

 2. (Proletariat stosuje przemoc, aby wszelkiej przemocy w stosunkach ludzkich położyć kres.) – mawiał Andrzejewski

 3. @joanna & @andsol:

  „MImo wszystko nie żartowałabym tak z wyborców”
  „A może to nie jest o wyborcach, a o zliczających głosy?”
  Nie wiem. Może jednak jest zarówno o jednych, jak i o drugich? Bo, aby zacytować pewnego antysemitę z problemem alkoholowym, ale niezłego przecież poetę: ” (…) bo to królestwo jest nie z tego świata”.

  https://zycie.news/ciekawostki/21447-27-latek-zdecydowal-sie-na-karkolomne-zadanie-pokonal-cala-polske-i-niosac-krzyz-dotarl-na-giewont-dlaczego-to-zrobil

  Być może żarty zarówno z wyborców, jak i z liczących głosy są jedynym, co zdrowym na umyśle wobec masowego obłędu jeszcze pozostało?

 4. Ale to bardzo szkodliwe dla zdrowia umysłowego tak oczekiwać że to inni zobaczą swój błąd i zmienią się.

 5. W dzisiejszych czasach prędzej zdrowy zachoruje niż chory wyzdrowieje. Ci w psychiatrykach kiedyś byli zdrowi. Czy tylko ci co głosują przeciwko PIS są zdrowi psychicznie? Jakieś specyficzne kryterium. Nie podoba mi się to jak jedni drugich obrzucają obraźliwymi epitetami. Wychodzi na to, że w Polsce tylko albo psychole albo złodzieje? Towarzystwo to staje się ważne podczas wyborów, potem żyje na koszt pozostałej, niewielkiej grupy gapiów, których głosy nie zostaną policzone.

 6. Joanno, jeszcze raz: przecież nie o żadnych psychicznie chorych tu chodzi, a o oczywiste i bezwstydne fałszowanie wyników wyborów. Jeśli w domach opieki społecznej i w instytucjach bez możliwej prostej społecznej kontroli panu Dudzie wliczono 100% lub prawie 100% głosów, nie może być wątpliwości co do rozpowszechnionego procederu, i te dane w rzeczywiście demokratycznym kraju natychmiast by podważyły wyniki wyborów przez niezależne sądy. To nie może być inicjatywa pojedyńczych nieuczciwych entuzjastów owego kandydata, taka rozpowszechniona „jednogłośność” musi być efektem akcji zorganizowanej przez rządzącą partię.

  Zbieram się z napisaniem paru słów o wyborach (brakuje mi na to teraz czasu), ale najprościej mówiąc: naród jest podzielony, emocje rozbuchane, brak mechanizmów na uspokojenie społeczne i przyniesienie zrozumienia, że analizy wyborcze (gdzie były koleje a gdzie głosowano na kogo, itp, itd) w żadnym wypadku nie powinny przenosić się na pseudo-socjologiczne wnioski o poziomie świadomości grup ludzi. PO została potężnie obita w sposób w pełni zasłużony i winę ponoszą te wszystkie Tuski, Schetyny, Kopacze, Komorowskie i reszta zarozumiałych i niekompetentnych partyjnych biurokratów — i nie ma co zwalać odpowiedzialności na „prostych” ludzi. Ale to nie zmienia faktu, że wybory zostały sfałszowane.

 7. andsolu, ok, tak też można zinterpretować określenie A.D. jako prezydenta psychicznie chorych. Może jestem przewrażliwiona, ale tu ciągle jeszcze trwa walka na epitety.

 8. @Joanna
  Polityka jest jak bazyliszek: kto w nią się wpatruje, ten ślepnie na urodę świata. Czyż nie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s