Greckie, czyli rosyjskie dary

Tego PiS-kopat po Putinie się nie spodziewał. Tak ładnie szło od lat ględzenie, że jeśli Polska, to tylko katolicka – a dzięki niemu dołącza do nas grubo ponad milion prawosławnych. I nie tylko pięknie śpiewają, ale będą chcieli budowań kościoły na te śpiewy.

Trudno będzie odrzucić petycję o pierwszą budowę, a potem to pojadą precedensem. A ich kapłani będą normalniej wyglądać i nie będą mieli odpałów ze zlizywaniem śmietany ze świątobliwych kolan. I pisanki u nich będą ładniejsze.

Oj, ciekawie będzie gdy zrobi się moda na przenosiny do innego rytu. Bo nie ma jak podpuścić kiboli, żeby wrzeszczeli „lelać cerkiew”.

Reklama

3 myśli na temat “Greckie, czyli rosyjskie dary

  1. Kilkanaście lat temu zajechałem w ramach wycieczki do Ławry Peczerskiej – to ukraiński odpowiednik Jasnej Góry. Kiedy podjechały samochody z notablami to myślałem że może jest to impreza największych ukraińskich raperów, ale nie – to byli wyżsi rangą cerkiewni oficjele. Obwieszeni imponującą ilością złotej biżuterii i chyba kilogramowymi krzyżami.

  2. @PawelW – bardzo sympatyczne są takie „lokalne inicjatywy”. Zalewu turystów na szczęście nie przyniosą, ale wiele osób odkryje w ten sposób miłe zakątki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s